Tak to jsme my: Tým

Stejně jako oddíl nestojí na několika vedoucích, Oikos nestojí na několika instruktorech. Stojí na týmu - a tím jsme my a hromada dalších, které poznáte během celého roku. A kdo se letos vydá na onu dalekou cestu?
ota1
ojta2
ojta3


kata
kata
kata


KÁŤA - KATEŘINA ZAVŘELOVÁ

Žamberk/Brno (zástupkyně vůdkyně)

Zjišťuju, co to znamená být dospělá (jako chodit do práce a tak) a hledám, kam půjdu v životě dál. Skautsky jsem úspěšně předala oddíl a můžu zpovzdálí sledovat jeho růst a mít z něj radost (po letech starostí). Snažím se rozjet Skautský institut v Brně a taky vést tým Krkonošské Žirafy. Odpočívám při toulání se horama, čtení, zpívání nebo vaření.

Na štreku

Na dlouhé putování bych si vzala čtečku nacpanou dobrými knihami, houpací síť, dobrý kafe a lidi s kytarou a deskovkama (kteří si můžou vzít další věci). A moskytiéru, ta se hodí vždycky.

Oblíbená hláška

„Co je to tady za hnusnou máničku?“ „Myslíš Gagarinova bratra?“ (Pelíšky)

Setkáme se

Na Oikose se potkáme především u kafe a (ne)smyslných diskuzí, na to se těším!

bzi1
Add Name
Add Name


Bzííí - Ivana Čurdová

Třeboň/Praha (tajemnice kurzu)

Poslední rok si místo prázdnin užívám už jenom dovolenou, snižuji věkový průměr zaměstnanců magistrátu, kde mám na starosti agendu evropských fondů. Na Oikose se naopak řadím k archivním instruktorům, vedení oddílu jsem (snad) úspěšně předala, tak je kurz má jediná, ale o to milejší skautská aktivita. Ve volném čase občas někde lezu nebo se objevím na swingové tančírně či ve Skautském institutu.

na štreku

Na dlouhou cestu bych si vzala kamarády.

Oblíbená hláška

Vašek: „Mami, já jsem dostal od táty nový kolo!“ Anna: „No ne! To jsi musel být nějak moc hodný.“ Vašek: „Ale ty jsi taky byla moc hodná.“ Anna: „Proč?“ Vašek: „Protože jsi dostala taky nový kolo!“ (Jak dostat tatínka do polepšovny)

setkáme se

Na Oikose se potkáme především v dubnu, srpnu a listopadu, převážně za bílého dne, ale jeden nikdy neví, jestli vyjde slunce a kdy zase zapadne, že...

Týnka
Tynka
Tynka


Týnka - Kristýna Baumová

Liberec/Vortová/Praha

V civilním životě mám vystudovanou psychologii a živím se jako lektorka primární prevence a krizová interventka. Skautským domovem je středisko Hlinsko v Čechách, kde jsem vedla skautky a dodnes s nimi jsem, jak to jen práce a vzdálenost dovolí. Ráda se hýbu, směji, vymýšlím něco nového a ráda mám svoje blízké co nejblíž (od toho se tak jmenují, ne?).

na štreku

Teplý ponožky, něco sladkýho pro mě i ostatní a někoho, kdo se vyzná v mapách.

Oblíbená hláška

"Ten typ rána, kdy se dětí v práci ptám, jestli ty jedovaté kytky nechtějí alespoň zapít." (Martin Selner, Autismus & Chardonnay)

SETKÁME SE

Při dumání nad tím, koho to máme v oddíle a kdo vlastně jsme my. Možná při nějakém pohybu, hraní a zpívání, určitě ale na tajňáka večer v kuchyni.

ojta1
Add Name
Add Name


Add Name

Ojta - Vojtěch Petr

Praha 1/Praha 5 (vůdce kurzu)

Muž, 26 let, 180cm, boty 44, modr. oči, vlasy oříšk. barvy. Nekuřák, abstinent, snílek a pohádkář. Trochu geek a trochu dítě. Pracovník veřejnoprávní televize, spoluzakl. nevýdelečné med. agent. SVAT, bývalý dělník na Ústředí. Dlouholetá zkušenost s ved. odd., dnes spíš jen radou. Fotograf, kameraman, duší novinář a čtenář. Miluje hudbu a fandí týmu Svatopl. prutů. Zadaný.

na štreku

Na dlouhou cestu bych si vzal tenhle tým. Jsou fakt dobří a mají fakt hodně dobrých věcí!

OBLÍBENÁ HLÁŠKA

„Mají-li dva lidé stále shodné názory, je jeden z nich zbytečný.“ (Winston Churchill)

SETKÁME SE

V příbězích a na dlouhých obědech. A nejen tam.

tlampa1
tlampa2
tlampa3


Tlampa - Anna Doupovcová

jižní Morava/Vsetín/Praha

Pracuji v Národním filmovém archivu, kde občas administruju a občas chodím do kina, vždycky ale tak, abych už ve čtyři byla doma u svého psa Alonsa. Bydlíme na Vinohradech, máma mu ale stále říká "Žižkovský blbe", Týnka o něm mluví jako o Fernandovi a my mu kvůli vzhledu říkáme prostě Lojza. Když mi nerozkouše pedig, pletu z něj občas košíky, když mám hlad anebo hosty, snažím se čarovat u sporáku, mám italskou náturu a v lásce jejich kuchyni.

na štreku

Na dlouhou cestu bych si vzala své dva Španěly - Alonsa a Josého

oblíbená hláška

„Anno, bacha! Kolem je svět!“ (Marek Šindelka, Mapa Anny)

setkáme se

Na Oikose se potkáme především tak, že mě nejdřív bude hodně slyšet a pak teprve vidět.

honza1
honza2
honza3


Honza - Jan Novák

Staré město u Uherského Hradiště/Brno-Praha

Rád trávím čas smysluplně, jsem příznivcem všestranného rozvoje. Mám rád pohyb a to nejlépe v přírodě, zbraně, dobré víno, slivovicu a nemám rád nervózní lidi a houby;). Ve skautu jsem si toho vyzkoušel poměrně dost a po předání střediska a okresu se dál ve skautu pouštím do toho, co mě baví a rozvíjí.

na štreku

Na dlouhou cestu bych si vzal nůž a Hermi.

OBLÍBENÁ HLÁŠKA

Kdykoliv mlčky skloníte hlavu, pokaždé umíráte. Když jdete s hlavou vztyčenou, zemřete jen jednou. (Giovani Falcone)

SETKÁME SE

Na Oikose se potkáme především při plánování, právu, organizaci a pohybu různého druhu.

vasa1
vasa2
vasa3


Vašek - Václav Kocián

Slatiňany/Praha

Můj život se aktuálně hodně točí kolem skal, hor, boulderů a lezení obecně. Fotím, cestuju po světě, běhám, čtu a hraju si s grafikou. V práci si povídám s lidmi a kreslím obrázky v největší světové IT firmě, kterou nikdo nezná.

na štreku

Na dlouhou štreku bych si vzal foťák, lezecký cajky a čtečku nacpanou knihami.

oblíbená hláška

How about a nice big cup of shut the f**k up? Think before you say something stupid.

setkáme se

Na Oikose se potkáme především při plánování a další zábavě.

pata1
pata2
pata3


Paťa - Patrik Půlpán

Slatiňany/Olomouc

Cítím se pořád jako malý kluk a možná proto mě baví vést bandu vlčat. Své dospělé já využívám k spoluvedení střediska, přípravě kurzů a pár dalším maličkostem. Mimo skauta rád plavu, jsem v přírodě nebo jdu za kulturou. Rád se učím novým věcem a miluju výzvy.

na štreku

Na dlouhou cestu bych si vzal dobrou náladu a kupu lidí, kteří by si zabalili spoustu věcí, které by se mi mohly hodit.

oblíbená hláška

„Všichni dospělí byli dětmi, ale málokdo si na to pamatuje.” (Malý princ)

setkáme se

Mě je všude plno...

siky1
siky2
siky3


Siky - Jaroslav Matuška

Moravská Třebová

Narodil jsem se v roce 1987, po velkém studiu střední strojnické průmyslovky a posléze informační technologii na Univerzita Pardubice si vydělávám na živobytí jako obchodní zástupce firmy CHAS-MT. Ve volných chvílích se věnuji převážně atletice a také trochu promlouvám do vedení našeho roverského kmene.

na štreku

Na dlouhou štreku bych si vzal dobrou náladu, boty na běhání, fotky přátel a rodiny.

oblíbená hláška

Staré báby by se měly střílet už za mlada.

setkáme se

Jsem tu jako servisák, ale potkáte mne všude možně 🙂

... A MNOZÍ DALŠÍ:

(Kolem celého kurzu se točí také spousta báječných osobností, které na kurzu víc či méně potkáte. Pár z nich najdete níže.)

A kromě nich se na Oikose v průběhu jeho historie podíleli: