Dámy a pánové, Oikos 2018 je tu!

Oikos nejsou jen vůdcovky. Je to kurz pro vedení oddílu. A jediný vůdcovský kurz pro oddílové rady u nás. Co to znamená?

Pro koho je Oikos?

Oikos je lesní vůdcovský kurz pro týmy. Je určen všem reálným oddílovým 2 až 4členným radám, které společně vedou oddíl. Na kurzu si především můžete splnit vůdcovskou zkoušku, ale jsou vítáni i členové oddílové rady, kteří již VZ mají. V letošním roce není možné si na kurzu splnit čekatelskou zkoušku. V době zkoušek je potřeba být plnoletý. Přednost dostanou týmy, které budou mít během jarního víkendu splněný zdravotnický kurz.

Jak Oikos funguje?

Jsme vzdělávací kurz pro skautské vedoucí, který hojně využívá zážitkovou pedagogiku. Zakládáme si na hravosti, střídání forem, červené niti a týmovosti. Poslední jmenované je pro nás obzvláště specifické - po celou dobu kurzu pracujeme s reálnými oddílovými radami. V týmu účastníci vytvářejí projekty, plánují a také mají prostor pro další sbližování. Proto na kurz bereme jen týmy, které reálně vedou jeden oddíl. Jo a v roce 2018 je Oikos pilotním kurzem nové vůdcovky.

Jaké jsou termíny ročníku 2018?

Celý kurz začneme o prodlouženém víkendu 27. 4. - 1. 5. 2018. Potkáme se i v létě mezi 10. a 19. srpnem a vše zakončíme podzimním víkendem 9. - 11. listopadu.

Kolik Oikos 2018 stojí?

Cena kurzu ještě není stanovena, nicméně předešlý ročník stál 2600 Kč. V ceně není doprava. Potvrzení pro střediska, která kurzy často alespoň částečně proplácejí, samozřejmě vystavíme.

Nejsme banda, nejsme kolegové; jsme tým

Kurz připravuje každoročně celá řádka lidí. Brzy prozradíme, kdo je to tentokrát.

Kronika kurzu

Podívej se, co nového se děje a čim kurz v současné době žije...
Zář 4
Zář 4

Víkend pro oddílové rady 2018

aneb týmový kurz na druhou Pokaždé instruktoři od účastníků vyzvídají, jak to v tom jejich oddíle, který zůstal někde v paralelním vesmíru doma, vlastně vypadá. Družiny, co jak fungují? A rádce máte? S tím hospodařením, to je super, že máte člověka. Cože teda dělá Veverka, oddílovou rádkyni? A taky se třeba dozvídají, že ta komunikace […]

  Read more
Bře 1
Bře 1

Jsme pilotní kurz!

Skauti zkoušejí postupně upravovat vše, co není ideální a tak došlo i na vůdcovskou zkoušku. A Oikos je samozřejmě u toho!

  Read more